V dohledné době by měl blog projít plánovanou rekonstrukcí.__-------______

Srpen 2017

Zoo Brno: Co je po roce nového?

31. srpna 2017 v 19:04 | Maty26 |  Tipy na výlet
I letos jsme se jako minulý rok vypravili do zoo Brno, tentokrát s mou "milovanou" sestřenicí z Prahy. Popis zoo jako takové vynechám a shrnu co je nového. Mezi ty nejzajímavější novinky patří nové expozice pro lvy konžské. Lvi se do zoo vracejí po 14 letech. Samice se jmenuje Kivu a pochází z ústecké zoo, samec se jmenuje Lolek a pochází ze zoo Gdaňsk v Polsku. Expozice samotná zabírá asi 5 000 m2 z čehož 2 000 m2 zabírá expoziční část. Stála 17 milionů korun, nachází v těsné blízkosti africké vesnice a vypadá povedeně. Jednu z vyhlídek tvoří chýše a nalezneme zde i havarované letadlo. Vegetace okolo letadla se mi velice líbí, připomíná africkou savanu. V době mojí návštěvy byla celá expozice obehnána plotem a probíhaly zde poslední úpravy. Lvi už byli ve výběhu, šli zdálky vidět. Slavnostní otevření expozice proběhlo 26.8.2017. Další novinkou je, že v africké vesnici vyrůstá nový domek, je však stranou od návštěvnické cesty, nejspíše se tedy bude jednat o nějaký sklad či jiný objekt pro personál. Velice zájímavou novinkou jsou dinosauři - zoo Brno připravuje na příští rok expozici dinosaurů a to proto, že se zoo věnuje i evoluci, což je patrné například z hry "dotkni se evoluce". Zatím jsou k vidění 3 dinosauři z již zrušeného dinoparku v Boskovicích. Jedná se o styracosaura, stegosaura a triceratopse. Styracosaurus se mi moc nelíbí, ale triceratops a stegosaurus jsou pěkné a velké modely. Naleznete je u výběhu jaků. Jedná se o takovou ochutnávku připravované expozice. Boskovický dinopark jsem bohužel nenavštívil, ale teď budu mít šanci to napravit :) Prokoukl také výběh velbloudů dvouhrbých - starý mřížový plot zmizel a nachází se zde jen malý příkop, což vypadá velmi efektivně. Zdá se mi, že i voliéry u exotária jsou prostříhané resp. keře v nich. Takže zoo jde ku předu, což je super, ale zvířata se letos moc fotit nechtěla :D Minulý rok se mi hezky vystavovaly například surikaty, letos byla venku jen 1, zbytek byl nejspíše zalezlý ve vnitřní ubikaci. Zebry (jak Chapmanovy, tak Grévyho) nebyly tak blízko jako minulý rok a medvědy kamčatské jsem neviděl vůbec.
Více fotek naleznete ZDE.Brassidium

28. srpna 2017 v 17:41 | Maty26 |  moje malá botanická
Brassidium zní název této krasavice jejiž rodiče pochází z Jižní / střední Ameriky a jsou jimi Oncidium a Brassia (pavoučí orchidej). Někteří jedinci voní (například právě ta moje). Jedná se o epifytní orchidej, která tvoří pahlízy. Kvete na rok starých pahlízách. Moje brassidium bylo koupeno v červenci tohoto roku jako kvetoucí a teď má zase nasazeno na květ. Velmi mě to potěšilo, pokud stvol vydrží, tak se bude jednat o první orchidej co mi vykvetla. :) Držte mi palce.


Co vás čeká?

27. srpna 2017 v 19:45 | Maty26 |  Novinky
Po dvouměsících konečně zase na pc! :D Za ty 2 měsíce se toho hodně stalo, má sbírka orchidejí se rozrostla na rovných 30 kousků, postupně mi chcípli 3 z 5 štírů, tak jsem zbylé 2 prodal a navštívil 2 zoo. Tak dobře, zas tak hodně se asi nestalo no :D A na co se můžete těšit? Postupně budu přidávat fotky orchidejí s popisem, modely jsou samozřejmostí, dále popis již zmíněných českých zoo - přesněji zoo Olomouc a zoo Brno a také přibyla složka na mé čmáranice :D Tak uvidíme, jestli bude mít úspěch :) A taky mám pro vás připravený příběh. Jsem vážně zvědav co na něj povíte. Zatím mám napsanou první část, měly by být celkem 3, pokud půjde vše podle plánů. Takže to takový malý článek na "uvítanou" :D Fotka mojí sbírky při nedávném utírání prachu :)