Vítám Vás na mém blogu. Blog se zprvu věnoval modelům zvířat a byl ve formě virtuální zoo. Sběratelství se posunulo na minimum a začaly přibývat další koníčky, nyní na blogu najde rubriku pro každý můj koníček. Naleznete zde rubriku věnující se modelům a vlastně i zvířatům, teraristice, rostlinám, výletům, keslení a mé hobby pro modelování a pravěk představuje rubrika pravěku. Doufám, že se Vám bude blog líbit a budete se pravidelně vracet.

Maty26----__-------______

Listopad 2017

bromélie

15. listopadu 2017 v 19:22 | Maty26 |  moje malá botanická
Včera jsme byli se školou ve Znojmě a v Kauflandu jsme měli rozchod no a já uviděl obří Aechmeu (čti échmea) ve slevě, z původních 500 na pouhých 100 kč! :D Nešlo odolat! :D
Bromélie mám hodně rád, jsou to moje nejoblíbenější rostliny hned po orchidejích :) Bromélie jsou podobně jako orchideje většinou epifyty, vyskytují se v jižní a střední Americe. Zaléváme je do listové růžice, podlě některých zdrojů by měl být substrát stále vlhký, ale jeden pěstitel je pěstuje bez květináče, prostě úplně naholo, kořeny ani nerosí, pouze zalévá do růžice a nevypadá, že by si rostliny stěžovaly :) Ba naopak radí nezalévat, že mu pak uhnívaly. Bromélie kvetou pouze jednou za život, pak umírají a zanechají po sobě odnože. Bromélie kvetou opravdu dlouho (viz. moje mini vriesea a mini guzmania, které vidíte na fotkách níže, byly zakoupeny o prázdninách a pořád ještě kvetou a nevypadá to, že by hodlaly v blízké době přestat :) ) a po odkvětu jak jsem již řekl vytvoří odnože a tím se nám rostlina rozmnoží, buď si můžeme nechat trs (vypadá efektivně, když vykvete celý trs naráz) a nebo je rozdělit. Počet odnoží může být různý - viz. moje vriesea splandens (což je velice dekorativní druh i bez květu a když vykvete, to je teprv paráda), která vytvořila pouze jednu odnož, moje nová aechmea je na tom stejně, ale například guzmania "candy" má odnoží asi 5, ty budu na jaře rozsazovat, jelikož to není zrovna drobek (i když oproti aemchmee to drobek je :D ) a budu trochu šetřit místem :) Mezi bromélie patří také ananas čitilandsie, o kterých napíši článek později.

vriesea mini

guzmania mini

spinosaurus tužkou

8. listopadu 2017 v 17:44 | Maty26 |  drawing
Taková čmáranice tužkou :)