Vítám Vás na mém blogu. Blog se zprvu věnoval modelům zvířat a byl ve formě virtuální zoo. Sběratelství se posunulo na minimum a začaly přibývat další koníčky, nyní na blogu najde rubriku pro každý můj koníček. Naleznete zde rubriku věnující se modelům a vlastně i zvířatům, teraristice, rostlinám, výletům, keslení a mé hobby pro modelování a pravěk představuje rubrika pravěku. Doufám, že se Vám bude blog líbit a budete se pravidelně vracet.

Maty26----__-------______

Březen 2018

Skříňka na mé škole

21. března 2018 v 16:55 | Maty26 |  drawing
Od učitele jsem dostal nabídku nabarvit starou skříňku vedle sborovny. V požadavcích zaznělo slovo džungle :D Takže jsem to promyslel a dostal nápad - rozdělit jednotlivé části skříňky na kontinenty :D Takže z levé strany se stala Jižní Amerika s tukanem, arou, lenechode, černým jaguárem, kajmanem a množstvím epifytů (cattleya, brassia, vánoční kaktus a všemožné bromélie) , z pravé strany se stala Asie se slonem, luskounem, dvojzoborožcem žlutozobým a krajtou, z epifitů je zde parožnatka, sleziník, phalaenopsisy, vanda, dendrobium pendulum a coelogyne cristata. Z boku se stala rovníková Afrika s okapi, geurézou a banánovníkem. Uprostřed přední strany je přes "dvířka" namalovaný velký strom, který je způlky domovem amerických epifytů a způlky asisjkých. Celá skříňka mi zabrala asi 3 měsíce, zprvu jsem na ní pracoval pouze 1x týdně ve výtvarce, později i místo pracovních činností a vystřídal jsem u ní 2 pomocníky. Vzhledem k tomu, že toto je můj poslední rok na základce, jsem rád, že tu po mně něco zbyde :) A nejen skříňka - vzhledem k tomu, že se skříňka učitelům líbila, tak pracuji již od čtvrtka na zdi naproti družině :D Tu si ale nechám až na další článek :)
Celkem mě pobavilo, když za mnou jednou přišla učitelka přírodopisu, ukázala na dvojzoborožce a zeptala se, co je to za ptáka :D Abych tö nikomu neříkal, dodala ještě :D