V dohledné době by měl blog projít plánovanou rekonstrukcí.__-------______

Duben 2018

Nové phalaenopsisy

30. dubna 2018 v 18:50 | Maty26 |  moje malá botanická
"Phalaenopsis... Ta nejběžnější orchidej... Vždyť už jich mám dost! Phalaenopsisy už jen botanické!" Můžete si říkat jak chcete, ale když projdete v obchodě okolo pěkného phalaenopsisu za rozumnou cenu, stejně neodoláte :D Můžu potvrdit :D Je to asi 2 týdny z5, co jsem v Kauflandu narazil na mini phalaenopsis za pouhých 85 Kč (nebo nějak tak) :D Jeden jsem si musel odnést domů :D Navíc je mini, takže mi moc místa nezabere :D (Orchidejářovo pravidlo číslo jedna - vždy si musí umět obhájit - okolí i sobě samému, proč si danou orchidej koupil :D ) No Ok, tak jsem si řekl, že phalaenopsisy už nechci, pro jednou se nic nestane... V ten samý den jsem ale zahlédl ještě v květinářství slevněný phalaenopsis za 50 Kč. Tmavě růžový (fotky klamou, ve skutečnosti byl o dost tmavší) se žlutým okrajem... a drobnokvětý! A když já mám pro ty drobnokvěté slabost :D Ty klasické už mě moc nelákají, už mě nějak přestaly bavit, velké hybridní "obludky", mnohem kouzelnější a něžnější mi připadají právě hybridy s drobnými kvítky :)
K fotkám nových, kvetoucích phalů přidám ještě jeden vyvázaný na kůru, zachraňovaný, přes zimu mi u něj uhnily kořeny. Na kůře phalaenopsisy jdou prý krásně a mně se na kůře daří pěstovat orchideje. Phalaenopsis vyvázaný mám pouze tento, ale u ostatních orchidejí na kůře se dostavuje úspěch ve formě kořenů či pahlíz :) Takže ještě si nějaké phalaenopsisy dozajisté vyvážu :)Zulu

29. dubna 2018 v 12:18 | Maty26 |  Novinky
Poslední dobou mám hodně námětů na články, jen má lenost nějak převládá :D Většinou se jedná o novinyk ohledně rostlin, ale před týdnem mi přibyl i nový model - slůně od Bullylandu, dostala jméno Zulu :) Kvalita většiny modelů od Bullynadu není žádný zázrak a tak jsem na Bully zanevřel, řekl si, že Bullyland už nechci, ale toto slůně je opravdu povedené a nedalo se mu odolat :D Dostala jméno Zulu a jedná se již o třetí slůně africké v mé sbírce :) Co na ní říkáte? Také se Vám líbí tak, jako mně? :)

Křídový park - vegetace

18. dubna 2018 v 17:56 | Maty26 |  drawing
Komu se nelení, tomu se zelení... A někdy i doslova :D


Nový phalaenopsis

16. dubna 2018 v 13:56 | Maty26 |  moje malá botanická
Jaro se pomalu vkrádá do dveří a s ním mám plno novinek ohledně rostlin :) Vlastně jsem o nich neinformoval, protože jsem tyto články považoval za podřadné, nezábavné.


Přehled novinek:
Přes zimu jsem přišel o pár rostlin. Z orchidejí o 2 phalaenopsisy, Colamanaru Catatante, Burragearu Nelly Isler a Bratonii Sherlob Tolkien. Poslední 2 jmenované mě mrzí obzvlášť, budu si je muset znovu pořídit, jsou to nádherné a voňavé kytky. Málem jsem přišel i o Oncidium Sweet Sugar, nevypadalo to moc nadějně, ale nakonec zabojovalo a dnes mu již rostou první kořínky :)

Pěstování na kůře: i přes loňské neúspěchy jsem neodolal a zkusil znovu vyvázat pár orchidejí na kůru. Loni jsem zkoušel pěstovat orchideje čistě na kůře, bez mechu, jak mi jeden nejmenovaný člověk poradil. Letos jsem to zkusil s mechem u pár rostlin, vše, co mám na kůře roste. Přesněji se jedná o Dendrobium kingianum (nové pahlízy, kořeny a 2 keiky), 2 hybridní Dendrobia nobile (obě mají nové pahlízy, ale na kořeny ještě čekám), zachráněné oncidium, Meshaaru (téměř po roce se mi ji povedlo přimět k růstu - roste jí nová pahlíza.. a na kůře! Super!) a nově phalaenopsis, který zachraňuji po zimě.

Nové rostliny: Epidendrum Pretty Princess, Cattleya, nově žlutý phalaenopsis, který jsem dostal za přijímačky a Oncidium Pupukea, které bylo ve výprodeji, takže ho budu zachraňovat. Nejspíše půjde na kůru.

Až se mi bude chtít, napíši samostatný článek o pěstování na kůře :)

Vznikající "Křídový park"

11. dubna 2018 v 19:37 | Maty26 |  drawing
Poprok na mé zdi :) Nově duo raptorů, triceratops, rozmalovaný cykasovitá rostlina a téměř hotový rex (na fotce zatím jen podkladová barva).

Velikonoční kaktus

2. dubna 2018 v 16:37 | Maty26 |  moje malá botanická
Ve středu jsem si koupil velikonoční kaktus, červený s poupaty. Na kvetení jsem si musel počkat až do dneška - na Velikonoční pondělí :D Je naprosto nádherný :) A má plno poupat, tak snad chvíli pokvete, vánoční kaktus má také ještě nějaká v záloze a možná se stane to, že mi pokvetou oba zároveň, jak velikonoční, tak vánoční :D Vánoční kvete průběžně už od října :) Já ty epifytní kaktusy prostě miluju :D Teď by mi ještě mohl vykvést nějaký fylokaktus a byl bych naprosto spokojen :D Ale zatím jsou to jen malé řízky, tak si chcíli počkám :D

Jinak veselé Velikonoce! :)
Zeď na mé škole - spinosaurus

1. dubna 2018 v 14:39 | Maty26 |  drawing
Jak jsem již psal v minulém článku, teď pracuji na zdi naproti družině. Tedy spíše před tím, než jsem onemocněl a před tím, než byly prázdiny :D Jako první se zde objevil spiosaurus :) Příští na řade je utahraptor :D