V dohledné době by měl blog projít plánovanou rekonstrukcí.__-------______

Květen 2018

Burrageara Nelly Isler

26. května 2018 v 18:07 | Maty26 |  moje malá botanická
Tuto krásnou orchidej byste hledali v přírodě marně, jedná se totiž o multihybrid - křížence 4 rodů orchidejí (Oncidium x Odontoglussum x Miltonia x Cochlioda), byla vyšlechtěna v Americe roku 1927 mužem jménem Albert Burrage. V hobbymarketech ji nalezneme často, občas se objeví i v obchodech typu Albert atd. Prodává se zde pod obchodním, nebotanickým názvem "Cambria", pod kterým je prodáváno mnoho dalších orchidejových kříženců. Vzhledem k tomu, že se jedná o často pěstovaný druh, nalezneme množství různých barevných variací. Nejčastější je červená s bílým, červeně vzorovaným pyskem, červenou však může nahradit oranžová nebo dokonce mohou být vzorované i okvětní lístky (sepaly a petaly). Další variantou může být například tmavě červená bez vzorovaného pysku (tzv. "Dark Red"). Tato orchidej zvláštně voní, mně je tato vůně příjemná, mé sestře naopak nepříjemná a máma v ní cítí posekanou trávu :D Intenzita vůně se u jednotlivých variant liší, klasická voní docela intenzivně, zatímco Dark Red voní velice nevýrazně.
V mé sbírce byla jako první orchidej z řad ne-phalaenopsisů právě klasicky zbarvená Burrageara, krásně rostla, ale zimu bohužel nepřežila. A protože je tato orchidej opravdu úžasná, tak jsem si ji minulý týden pořídil znovu a koupil jsem si ještě "Dark Red" :)


Křídový park - obrovitý argentinosaurus a elegantní parasaurolophové

17. května 2018 v 19:03 | Maty26 |  drawing
Můj "projekt" se přesunul do druhé etapy :) Chvíli jste teď o něm neslyšeli, protože jsem si dělal takové velké omalovánky :D Nejprve je potřeba si vše předkreslit, pak až se může vybarvovat :) Předkresleno mám - pár parasaurolophů, reponomamus s mládětem, polacanthus, giganotosaurus s mládětem a na čelní zdi obrovitý argentinosaurus :) Já si vzal na starost parasaurolophy a už jsem je i dokončil, pomocníci se pustili do podkladové barvy argentinosaura a Verča vybarvila strom :) Dnes (není na fotce) jsem začal vybarvovat repenomamuse. Obzvláště mám radost z argentinosaura, co říkáte? :)Ocas

7. května 2018 v 15:20 | Maty26 |  drawing
V pátek jsem dokončil první část mojeho "Křídového parku", strom mezi dveřmi je již hotov a sedí na něm dvojice microraptorů a dvojece nemicolopterů. Zároveň se za dveřmi, v předchozí chodbě, objevil ocas troodona. Přibyl tam na přání pana učitele. Poprvé když to říkal, myslel jsem, že to myslí ze srandy, po druhé už mi to vrtalo hlavou, když se zeptal po třetí, tak jsem se zeptal, zda to myslí vážně a ano, myslel :D Pak se zeptal ještě počtvrté, po páté to bylo, když jsme byl zrovna zkoušený z češtiny (stejně mě vyzkoušel kvůli chybějícímu ocasu :D ) a v pátek to bylo po šesté :D Tentokrát již se slovy "Jestli tam ten ocas nebude, nejedeš domů!" :D Ocas už na chodbě byl, a tak konečně pan učitel (tedy vlastně učitel a zástupce ředitele v jedné osobě) dosáhl svého :D A zároveň jsem dostal povolení malovat i na protější stěnu :) V plánu jsou parasaurolophové, giganotosaurus s mládětem, druhohorní savec repenomamus a uvidíme, možná se objeví i něco navíc :)


Kyborg

4. května 2018 v 18:20 | Maty26 |  drawing
Nejnovější kresba nazvaná "Acer - explore beyond limits" nebo prostě jednoduše "kyborg" :D Sestra mu říká jednoduše "Igor" :D


Křídový park finišuje... nebo ne?

2. května 2018 v 17:57 | Maty26 |  drawing
Zhruba 3 hodiny denně, většinou z mého volného času po dobu o něco delší než měsíc se začíná projevovat, "Křídový park" je téměř hotov! V pondělí se mi zde podařilo strávit 8 hodin, protože mám vstřícného pana učitele a ředitele, takže jsem zde byl místo vyučování :D Takže stěna již je skoro hotova :) fotky jsou z dnešního rána, za dnešek přibyla hlína okolo jezírka, názvy dinosaurů, název periody a pokračovaly práce na stromě na protější stěně. S největší pravděpodobností budu malovat i tu protější stěnu :D Co se týče původní stěny, dodělám ještě siluety pterosaurů nad spinosaurem, nejspíše quetzalcoatla. Fotky jsou, jako vždy, staženy ze stránek mé školy.


pondělí ráno