V dohledné době by měl blog projít plánovanou rekonstrukcí.__-------______

Červen 2018

Rostlinné novinky

18. června 2018 v 18:50 | Maty26 |  moje malá botanická
Má sbírka rostlin se neustále rozrůstá, pojďme se podívat na ty nejzajímavější přírůstky :)

Plumérie
Stromek původem z tropické Ameriky, spojován především s Havají. Díky svým nádherným vonným květům se hojně rozšířil jako okrasná květina. Do této rostliny jsem se zamiloval téměř před rokem, když jsem jí viděl na internetu. Nikdy bych neřekl, že bude takový problém tuto rostlinu získat. Jak jsem projížděl eshopy, všude byla jen semana, u kterých si na kvetení bohužel pár let počkáme...Rostliny z řízků mohou kvést ihned, ale je velký problém je sehnat, v eshopech se běžně nevyskytují, lidé si je často vozí například z Mallorcy nebo Egypta. O to větší radost byla, když mi jedna paní řekla, že na Kakteen mají řízky ze Srí Lanky :) Celkem měli 4 barvy (žlutá, bílá, růžová, červená), já si vybral žlutou a růžovou, obě po 250 Kč, s poštovným to bylo 650 Kč. No posuďe, nejsou nádherné?Zoo Brno, červen 2018

5. června 2018 v 18:53 | Maty26 |  Tipy na výlet
Zoo Brno již z mého předchozího článku znáte a víte, že i přes kritické názory jí mám vcelku rád :) K letošní návštěvě nás nalákaly hlavně lvíčata a levharťata, bohužel jsme ani jedny neviděli. Vlastně... Letos to byla tak celkově slabota, ani opice (až na pár vyjímek) jsme neviděli, lvi a levharty jsem již zmiňoval, navíc jsme vyrazili celkem pozdě, zdržel nás strejda, tudíž dolní část zoo (Beringie - medvědi, orli a jiná severská zvířata) jsme si prohlédli pouze letem-světem, na rychlo. Ale orel východní mě potěšil :) Slétl přímo před námi dolů, prošel celou svou voliéru až na druhý konec a začal žrát rybu. Takhle zblízka jsem orla ještě neviděl, je to vážně pořádný pták :) Z novinek bych vyzdvihnul nově připravovanou expozici šimpanzů, která vzniká v těsné blízkosti současného výběhu (noo.. výběhem se to asi nazývat nedá - spíše klece) a bude navazovat na jejich současný pavilon, který by měl mít prosklenou nádstavbu. Celá expozice bude zabírat téměř 2 000 m2, bude ohraničena 5 m vysokou zdí, upravenou jako skála. Návštevníci budou procházet po zhruba 100 m dlouhé lávce ve výši 4 - 6 m nad zemí. Uprostřed expozice bude hlavní vyhlídka. Nápad je to zajímavý, uvidíme, jak se jim povede ho zrealizovat a jak se osvědčí :) Méně výraznou novinkou je například, že terárium v Tropickém království, které bylo během mé minulé i předminulé návštěvy v rekonstrukci je již obývané anakondami. V jejich původní expozici nalezneme dracenu guyanskou. Nová, menší terária také rostou v Exotáriu. Další novinkou u exotária je, že papoušci mají ve voliérách malé jezírka / nádrže s vodou (tedy alespoň mám pocit, že tam minule nebyly, a navíc ještě nebyly napuštěné :D )
Více fotek naleznete ZDE, ovšem letos to není žádný zázrak, s fotkami moc spokojený nejsem.


Křídový park - malá ochutnávka

2. června 2018 v 11:04 | Maty26 |  drawing
S tím, jak se blížíme ke konci školního roku, mé dílo je téměř hotovo, už mi chybí jen pár černých linií (polacanthus, paže giganotosaura) a vyladit případné chyby, nedostatky, na první pohled však chodba vypadá již hotová. Co na ní říkáte? :)