V dohledné době by měl blog projít plánovanou rekonstrukcí.__-------______

drawing

První pokus o galaxii

9. srpna 2018 v 18:44 | Maty26
Ač jsem se zveřejňování mých kreseb na tomto blogu zřekl, nedá mi to a musím se pochlubit s tímto mini pokusem :) Mám rozkreslený větší obrázek, na kterém jsem zatím strávil okolo 2 a půl hodiny, snad dnes bych ho mohl vybarvit a vzhledem k tomu, že zobrazuje ze značné části vesmír, galaxie by ho ještě obvzláštnila, no ale nejdříve je potřeba co? - Zkusit si to! Takže tato mini kresba 10,5 x 9,5 cm Egyptu vznikla jako pokus, ale myslím si, že není vůbec marný, co myslíte? :)

Křídový park - malá ochutnávka

2. června 2018 v 11:04 | Maty26
S tím, jak se blížíme ke konci školního roku, mé dílo je téměř hotovo, už mi chybí jen pár černých linií (polacanthus, paže giganotosaura) a vyladit případné chyby, nedostatky, na první pohled však chodba vypadá již hotová. Co na ní říkáte? :)

Křídový park - obrovitý argentinosaurus a elegantní parasaurolophové

17. května 2018 v 19:03 | Maty26
Můj "projekt" se přesunul do druhé etapy :) Chvíli jste teď o něm neslyšeli, protože jsem si dělal takové velké omalovánky :D Nejprve je potřeba si vše předkreslit, pak až se může vybarvovat :) Předkresleno mám - pár parasaurolophů, reponomamus s mládětem, polacanthus, giganotosaurus s mládětem a na čelní zdi obrovitý argentinosaurus :) Já si vzal na starost parasaurolophy a už jsem je i dokončil, pomocníci se pustili do podkladové barvy argentinosaura a Verča vybarvila strom :) Dnes (není na fotce) jsem začal vybarvovat repenomamuse. Obzvláště mám radost z argentinosaura, co říkáte? :)


Ocas

7. května 2018 v 15:20 | Maty26
V pátek jsem dokončil první část mojeho "Křídového parku", strom mezi dveřmi je již hotov a sedí na něm dvojice microraptorů a dvojece nemicolopterů. Zároveň se za dveřmi, v předchozí chodbě, objevil ocas troodona. Přibyl tam na přání pana učitele. Poprvé když to říkal, myslel jsem, že to myslí ze srandy, po druhé už mi to vrtalo hlavou, když se zeptal po třetí, tak jsem se zeptal, zda to myslí vážně a ano, myslel :D Pak se zeptal ještě počtvrté, po páté to bylo, když jsme byl zrovna zkoušený z češtiny (stejně mě vyzkoušel kvůli chybějícímu ocasu :D ) a v pátek to bylo po šesté :D Tentokrát již se slovy "Jestli tam ten ocas nebude, nejedeš domů!" :D Ocas už na chodbě byl, a tak konečně pan učitel (tedy vlastně učitel a zástupce ředitele v jedné osobě) dosáhl svého :D A zároveň jsem dostal povolení malovat i na protější stěnu :) V plánu jsou parasaurolophové, giganotosaurus s mládětem, druhohorní savec repenomamus a uvidíme, možná se objeví i něco navíc :)

Kyborg

4. května 2018 v 18:20 | Maty26
Nejnovější kresba nazvaná "Acer - explore beyond limits" nebo prostě jednoduše "kyborg" :D Sestra mu říká jednoduše "Igor" :D

Křídový park finišuje... nebo ne?

2. května 2018 v 17:57 | Maty26
Zhruba 3 hodiny denně, většinou z mého volného času po dobu o něco delší než měsíc se začíná projevovat, "Křídový park" je téměř hotov! V pondělí se mi zde podařilo strávit 8 hodin, protože mám vstřícného pana učitele a ředitele, takže jsem zde byl místo vyučování :D Takže stěna již je skoro hotova :) fotky jsou z dnešního rána, za dnešek přibyla hlína okolo jezírka, názvy dinosaurů, název periody a pokračovaly práce na stromě na protější stěně. S největší pravděpodobností budu malovat i tu protější stěnu :D Co se týče původní stěny, dodělám ještě siluety pterosaurů nad spinosaurem, nejspíše quetzalcoatla. Fotky jsou, jako vždy, staženy ze stránek mé školy.


pondělí ráno

Křídový park - vegetace

18. dubna 2018 v 17:56 | Maty26
Komu se nelení, tomu se zelení... A někdy i doslova :D

Vznikající "Křídový park"

11. dubna 2018 v 19:37 | Maty26
Poprok na mé zdi :) Nově duo raptorů, triceratops, rozmalovaný cykasovitá rostlina a téměř hotový rex (na fotce zatím jen podkladová barva).

Zeď na mé škole - spinosaurus

1. dubna 2018 v 14:39 | Maty26
Jak jsem již psal v minulém článku, teď pracuji na zdi naproti družině. Tedy spíše před tím, než jsem onemocněl a před tím, než byly prázdiny :D Jako první se zde objevil spiosaurus :) Příští na řade je utahraptor :D

Skříňka na mé škole

21. března 2018 v 16:55 | Maty26
Od učitele jsem dostal nabídku nabarvit starou skříňku vedle sborovny. V požadavcích zaznělo slovo džungle :D Takže jsem to promyslel a dostal nápad - rozdělit jednotlivé části skříňky na kontinenty :D Takže z levé strany se stala Jižní Amerika s tukanem, arou, lenechode, černým jaguárem, kajmanem a množstvím epifytů (cattleya, brassia, vánoční kaktus a všemožné bromélie) , z pravé strany se stala Asie se slonem, luskounem, dvojzoborožcem žlutozobým a krajtou, z epifitů je zde parožnatka, sleziník, phalaenopsisy, vanda, dendrobium pendulum a coelogyne cristata. Z boku se stala rovníková Afrika s okapi, geurézou a banánovníkem. Uprostřed přední strany je přes "dvířka" namalovaný velký strom, který je způlky domovem amerických epifytů a způlky asisjkých. Celá skříňka mi zabrala asi 3 měsíce, zprvu jsem na ní pracoval pouze 1x týdně ve výtvarce, později i místo pracovních činností a vystřídal jsem u ní 2 pomocníky. Vzhledem k tomu, že toto je můj poslední rok na základce, jsem rád, že tu po mně něco zbyde :) A nejen skříňka - vzhledem k tomu, že se skříňka učitelům líbila, tak pracuji již od čtvrtka na zdi naproti družině :D Tu si ale nechám až na další článek :)
Celkem mě pobavilo, když za mnou jednou přišla učitelka přírodopisu, ukázala na dvojzoborožce a zeptala se, co je to za ptáka :D Abych tö nikomu neříkal, dodala ještě :D


spící drak + PF 2018

31. prosince 2017 v 11:09 | Maty26
Přidávám fotku spícího draka, kterého jsem tedy nakreslil už nějaký ten pátek zpět, ale na blogu ještě nebyl :) A přeji šťastný nový rok!

Tukan - inkscape

25. listopadu 2017 v 20:13 | Maty26
Kresba na počítači, práce do školy :)

spinosaurus tužkou

8. listopadu 2017 v 17:44 | Maty26
Taková čmáranice tužkou :)

Whale city

19. října 2017 v 16:03 | Maty26
Trošku fantasy neuškodí, co myslíte? :) Inspirace z Google, takže musím uznat, že se (bohužel) o můj nápad nejedná :D

 
 

Reklama