V dohledné době by měl blog projít plánovanou rekonstrukcí.__-------______

Novinky

Fallen Kingdom - figurky od Mattelu

2. srpna 2018 v 19:42 | Maty26
Nová trilogie navazující na původní Jurský park - Jurský svět se dočkala již druhého dílu. Ten třetí, závěrečný nás čeká v roce 2021, ale to předbíháme. K filmu Jurský svět: Zánik říše (Fallen kingdom) vyrobil Mattel řadu vydařených figurek. Ač jsem původně nic k jurskému světu v plánu kupovat neměl, protože přeci jen je to trošku jiný druh figurek, než ty, které sbírám. Tyto jsou pohyblivé (některé více, některé méně), některé dokonce vydávají zvuky a jsou i z jiného materiálu. Nakonec jsem ale neodolal a rozhodl se nějakými figurkami svou sbírku rozšířit.

Jako první má sbírka uvítala samici velociraptora Blue, kterou snad ani není třeba více představovat - inteligentní, nebezpečný, okolo 2 metrů vysoký dravec se srpovitým drápem. Tento má dokonce zvláštní pouto s jeho trenérem - Owenem. Pokud budete chtí figurku Blue, máte na výběr ze 3 variant - Attack pack (tu mám já, cena cca 300 Kč), Battle damage (cca 400 Kč) a ještě by měla být na trh uvedená figurka pro sběratele - větší a kloubová.
Spolu s ní jsme si donesl domů 2 matchboxy - gorosphéru, ikonický dopravní prostředek pro Jurský svět, a hlubinnou ponorku, kterou jsme mohli vidět v otvírací scéně 2. Jurského světa (cena matchboxu je okolo 80 kč).

Zulu

29. dubna 2018 v 12:18 | Maty26
Poslední dobou mám hodně námětů na články, jen má lenost nějak převládá :D Většinou se jedná o novinyk ohledně rostlin, ale před týdnem mi přibyl i nový model - slůně od Bullylandu, dostala jméno Zulu :) Kvalita většiny modelů od Bullynadu není žádný zázrak a tak jsem na Bully zanevřel, řekl si, že Bullyland už nechci, ale toto slůně je opravdu povedené a nedalo se mu odolat :D Dostala jméno Zulu a jedná se již o třetí slůně africké v mé sbírce :) Co na ní říkáte? Také se Vám líbí tak, jako mně? :)

Small All

25. února 2018 v 11:26 | Maty26
Zprvu se omlouvám za dlouhou neaktivitu, nějak nebyl chuť a čas psát. Řešil jsem přihlášky na školu a do toho jsem ještě dostal kopačky.

O jarních prázdninách se mi povedlo sehnat Schleich allosaura, který se vyráběl v letech 2006 - 2015. Vím, není to nějaký extra starý model a asi ani nějak extra vzácný, ale udělal mi velkou radost :) Povedlo se mi ho získat za 150 kč i s poštou, což je naprosto bezkonkurenční cena :) Tento model se mi líbí více než ten současný. Má prostě své kouzlo :) Už se těším na jaro, až ho vezmu ven a nafotím :) Co mě na tomto modelu zarazilo je jeho velikost - je o dost menší než současný model, a tak se nabízelo jméno Small All :D Když současný model je Big All, tak proč by ten starý nemohl být Small All? :)

Dále zvažuji další překopávku blogu :D Možná i nový blog, ještě nevím :) Chtěl bych se zbavit názvu "Zoo kontinentů" a přejít na "Maty´s collection", myslím si, že je to výstižnější :) Navíc když se má sbírka rozrůstá i do světa dinosaurů :D Taky by to chtělo nový design asi :D No uvidíme, na co přijdu :) :D

I am Groot!

16. ledna 2018 v 15:41 | Maty26
Včera mi přijel z Číny přes eBay baby Groot. Je to povedná a roztomilá figurka :) Kdo by nemiloval ikonickou postavičku tancujícího Groota ze Strážců galaxie? :) A já se teď můžu chlubit, že je součástí mé sbírky :D


nové (vánoční) modely

25. prosince 2017 v 13:11 | Maty26
Po Vánocích se má sbírka rozrostla o 8 modelů a nyní číta přesně 199 modelů.

Přesněji jsem dostal tyto modely:
- tygr sumaterský - Schleich 2015 - Brahma
- mládě hrocha - Schleich 2013 - 2017 - zatím beze jména
- prase domácí - Schleich 2015 - Piggy (dárek k nákupu na kozelrozel)
- slůně africké - povedený fake Schleich - Jimbo
- sokol stěhovavý - Collecta 2010 - Falco
- žralok zebrovitý - Collecta 2013
- vážka - Collecta 2009

a to nejlepší nakonec.. no tedy.. těšil jsem se na něj nejvíc, ale jsem zklamán, protože na obrázku byl starší model allosaura a já dostal tento nový z roku 2017. No co nadělám...

+ nějaké oblečení a Kovyho knížka - za včerejšek jsem přečetl 65 stran :D
Co vás čeká?

27. srpna 2017 v 19:45 | Maty26
Po dvouměsících konečně zase na pc! :D Za ty 2 měsíce se toho hodně stalo, má sbírka orchidejí se rozrostla na rovných 30 kousků, postupně mi chcípli 3 z 5 štírů, tak jsem zbylé 2 prodal a navštívil 2 zoo. Tak dobře, zas tak hodně se asi nestalo no :D A na co se můžete těšit? Postupně budu přidávat fotky orchidejí s popisem, modely jsou samozřejmostí, dále popis již zmíněných českých zoo - přesněji zoo Olomouc a zoo Brno a také přibyla složka na mé čmáranice :D Tak uvidíme, jestli bude mít úspěch :) A taky mám pro vás připravený příběh. Jsem vážně zvědav co na něj povíte. Zatím mám napsanou první část, měly by být celkem 3, pokud půjde vše podle plánů. Takže to takový malý článek na "uvítanou" :D Fotka mojí sbírky při nedávném utírání prachu :)

Info

11. května 2017 v 21:08 | Maty26
Jistě jste si všimli, že jsem promazal starší články a upravil rubriky. Po té co jsme viděl, že HAASův blog slaví 8. "narozeniny", tak mě to nakoplo, že můj blog nemá ani 3 roky (myslím, že jsem začínal léto 2014, ne? Nebo možná 2015 :D ) a už je takový... Zanedbaný. :D Pokusím se blog oživit. Jistě jste si všimli nových rubrik. Takže zde zůstávají kontinenty, kam budu psát o zvířatech resp. mých modelech a pak je zde areál. Říkal jsem si, že už dál budovat nebudu, jelikož je škoda, aby mé pavilony chátraly na půdě a tak tady bude jen pár článků a přibývat nebudou. Pak je zde "odstavec" pravěku, kde budu psát o pravěkých zvířatech resp. mých modelech (zatím mám velociraptora, leaellynasauru a anomalocarise, kterého brzy představím). V další části naleznete "tipy na výlet" kam budu dávat SVÉ fotky a zážitky ze zajímavých míst v ČR. Také je zde "teraristika a botanika" kam budu přidávat články o mém chovu a mých rostlinách. Pod ní je "pohled do mé dílny" což je něco jako měl Víťa - hobby koutek, kde budu přidávat fotky z tvorby mých modelů a poslední je "co se jinam nevešlo" a zde bude to co se jinam nehodí :D Napadá mě třeba nějaký zajímavý objev? Ale to spíše nechám HAASovi, uvidíme co tam bude. :D Zatím jsou složky nefunkční, ale brzy je zprovozním. :)
 
 

Reklama